Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Prośba o wycenę auta

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Prośba o wycenę auta

    Zamieszczone przez ROBAL_26
    2-ASR -ESP(w 4x4)
    Przepraszam za off-top ale czy każda Octavia 4x4 ma przycisk ESP ? Moja nie ma i tak się zastanawiam czy tak było oryginalnie czy może po prostu przycisk jest zamieniony na zaślepkę.

    Edit:
    Dziękuję za szybką odpowiedź. Jutro sprawdzę tą naklejkę
    Chcę pić z umiarem, ale umiar nie chce pic ze mną

  • #2
    Prośba o wycenę auta

    W związku ze zbliżającym się ubezpieczeniem autka, czy moglibyście oszacować wartość samochodu?

    Octavia IIFL 1.4TSI Elegance 2011
    -pierwsza rejestracja 2011;
    -przebieg 11 tys. km.

    Komentarz


    • #3
      Tichy, a co my ubezpieczalnia? zalezy co tam masz w środku.
      ja obstawiam że coś pomiędzy 60 a 65 tyś. zł. , bliżej 65.

      Komentarz


      • #4
        Tichy, zrób to sam
        Eurotax PL - Home
        "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

        Komentarz


        • #5
          zrób wycene sobie w mbank-u lub eurotaxie odejmji z 5-10 tys i gotowe

          Komentarz


          • #6
            Zapytaj u tego kolegi: Forum - Octavia Club Polska Może też skorzystasz z jego usług.

            >>>moja srebrna kombi strzała<<<

            Komentarz


            • #7
              W Eurotaxie nie ma darmowej wyceny dla tego modelu.

              Komentarz


              • #8
                sprubój w mbanku

                Komentarz


                • #9
                  Ja mam to samo tylko Ambiente dobrze doposażone. Ubezpieczyłem ( tak mi wyliczono w dwóch towarzystwach ) na 52 tyś.

                  Komentarz


                  • #10
                    No właśnie chcę realnie określić ile jest wart samochód, żeby niepotrzebnie nie przepłacać. Zastanawiam się nad dopłatą do gwarancji wypłaty kwoty z ubezpieczenia, żeby potem mi nie wyliczyli dużo mniejszej jak dojdzie do czegoś....

                    [ Dodano: Pon 26 Mar, 12 12:06 ]
                    g4cek, czemu mówisz, że trzeba odjąć te 5-10tys. ?

                    Komentarz


                    • #11
                      no bo te wyceny są zawyżone to po pierwsze a po drugie to ubezpieczalnia wycenia wartośc pojazdu na dzień szkody. Czyli dziś np auto warte dla nich jest 65 tyś a za tydzień już warte jest 64 tyś, będzie miało większy przebieg i będzie starsze. Wieć bez sensu jest płacić za ubezpieczenie od kwoty 65 tyś skoro za tydzień będa w razie szkody nie wyceniać od kwoty 65 tylko 64 tyś. Dodatkowo zawsze w wycenie sa widełki dla danego auta np: 67tyś-62 tyś automat wyrzuci 67 tyś bo to jest kasa dla ubezpieczalni! im auto droższe tym wyższa składka.

                      [ Dodano: Pon 26 Mar, 12 12:29 ]
                      Na swoim przykładzie auto ubezpieczałem w lutym (coś w połowie) kwota ubezpieczenia 25 tyś w dniu szkody (szkoda w maju) auto warte 23,4 PLN według ubezpieczalni (allianz) jak w lutym uezpieczałem widełki były 28-25tyś

                      Komentarz


                      • #12
                        g4cek, no ale jest też opcja z gwarancją wypłaty kasy jak w dniu ubezpieczenia - nie pamiętam jak się nazywa...

                        Komentarz


                        • #13
                          Gwarancja sumy ubezpieczenia przez 12 miesięcy. Ja tak mam.

                          [ Dodano: Pon 26 Mar, 12 13:13 ]
                          Twoje 1,4 TSI Elegance max 57-59 tyś.

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez g4cek
                            no bo te wyceny są zawyżone to po pierwsze a po drugie to ubezpieczalnia wycenia wartośc pojazdu na dzień szkody.
                            Jeżeli wykupisz opcję umożliwiającą zachowanie sumy ubezpieczenia przez cały okres, to taka "zawyżona" wycena działa na Twoją korzyść.
                            Jeżeli nie wykupisz, a ZU zaakceptuje proponowaną przez ciebie SU opartą o katalog, to na etapie szkody też możesz żądać, żeby wartość była ustalona w oparciu o ten sam katalog i te same parametry i w konsekwencji też będzie odpowiednio wyższa.

                            Z mojego doświadczenia wynika, że wyceny ubezpieczalni on-line nie uwzględniają wszystkich parametrów, elementów wyposażenia etc. i przynajmniej mi zawsze zaniżają SU.
                            Z tego względu za kilka złotych robię sobie wycenę on-line tu: Link, podaję do ZU tak określoną SU i drukuję wycenę wraz z jej parametrami, żeby móc ją w razie czegoś powtórzyć na określony dzień.
                            Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

                            Komentarz


                            • #15
                              Tichy, wyceń sobie w mBanku, lub tutaj

                              WP Moto - Testy, porady, przepisy, nowości - Portal motoryzacyjny WP

                              Darmowa Wycena Aut - Automatyczna wycena samochodów

                              Link

                              Wystarczy wpisać w google - wycena aut i wychodzi kilkaset stron www
                              "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                              Komentarz


                              • #16
                                zak14, w moim przypadku w mbanku wybrałem opcję takiej skody jak moja i faktycznie ta sama wersja od a-z i miała takie wyposażenie z tym że moją octavię z 2003r w sierpniu 2011r wyceniło na kwotę 27 tyś no to jak dla mnie to zaywyżyło ją ostro! O opcji umożliwiającą zachowanie sumy ubezpieczenia przez cały okres jej trwania nigdy nie słyszałem jeżeli takowa jest to dobrze, ciekawy jestem tylko jak cenowo ona się przedstawia, tzn czy jest to opłacalne czy tez nie dla ubezpieczonego.

                                Komentarz


                                • #17
                                  g4cek, przy aucie fabrycznie nowym dostałem gwarancję wypłaty kwoty z faktury zakupu przez pierwszy rok - sądzę, że warto. Przy rocznym temat do zastanowienia.

                                  OK, dzięki wszystkim za pomoc.

                                  W mBanku wyszło: 48870-59730, w INFO-EKSPERT z wyposażeniem dodatkowym 61500, bez 57200. Także realnie kwota oscyluje pomiędzy 57000 a 60000. Tak sądzę.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Tichy, a ubezpieczyciel i tak wyceni po swojemu :wink:
                                    "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez g4cek
                                      jak dla mnie to zaywyżyło ją ostro
                                      Każdy indywidualnie ocenia co jest dla niego istotne. Ja kupuję AC z założeniem, że prędzej czy później będę miał szkodę. Gdybym uważał, że nigdy jej nie będę miał, to bym nie kupował. A skoro ma mi się przytrafić szkoda, to wolę kilkadziesiąt złotych dopłacić, żeby potem nie pluć sobie w brodę, że kilkaset złotych dzieliło mnie od progu szkody całkowitej, albo, że kilka tysięcy mniej wyciągam odszkodowania, niż mógłbym. W związku z tym określenie wysokiej, acz dającej się uzasadnić w oparciu o katalog, sumy ubezpieczenia jest z mojego punktu widzenia korzystne.

                                      [ Dodano: Pon 26 Mar, 12 14:57 ]
                                      Zamieszczone przez Biszczu
                                      a ubezpieczyciel i tak wyceni po swojemu
                                      No tak, ale większość ZU pozwala w jakimś zakresie np. +/- 15% skorygować to co oni proponują. Ja zawsze tak robię, jeżeli wycena w oparciu o katalog wyjdzie mi wyższa.
                                      Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        No i teraz wiem skąd powszechne przekonanie, że kupując nowy samochód tak dużo tracę.

                                        Jeśli ktoś liczyłby od ceny katalogowej to wychodzi mu utrata ponad 20 tys. zł. w rok, prawie 30% wartości...

                                        Tyle, że nikt nie bierze pod uwagę, jakie rabaty można dostać na Skodę

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Tak z ciekawości ile dałeś za swoją 1,4 TSI Elegence z wyposażeniem dodatkowym ( jakie ) w zeszłym roku? Pozwoli to też policzyć procentowy spadek wartości. U mnie wyszło 22%.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Mam dodatkowo tylko lakier metaliczny, alarm fabryczny i koło zapasowe (+ standardowe gadżety każdego dealera czyli nakładki na progi, dywaniki siatkę itp). Wynegocjowałem to za kwotę 70 tys. zł.

                                            Czyli utrata wartości po roku to około 15%.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Według mnie cena bedzie około 56-58.

                                              Komentarz

                                              POWRÓT NA GÓRĘ
                                              Pracuję...
                                              X